|
| کد مطلب: ۱۱۵۵۶۶
لینک کوتاه کپی شد

اسرائیلی‌ها قیمت دلار و سکه را در تهران تغییر دادند

هاآرتص، نشریه اسرائیلی هم در گزارشی مدعی شده که مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت چشمگیری داشته است.آن طور که در این گزارش آمده مقامات اسرائیلی می گویند انتظار می رود ظرف چند هفته آینده تهران و واشنگتن به توافق برسند. معامله گران می گفتند این خبر هم احتمالا کفه ترازوی کاهشی ها در بازار را تا حدودی سنگین تر کند.

اسرائیلی‌ها قیمت دلار و سکه را در تهران تغییر دادند
منبع: اقتصادنیوز |

قیمت دلار امروز «پنجشنبه، ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۲» بار دیگر کاهش یافت. قیمت دلار همچنان روند کاهشی دارد. قیمت دلار امروز پس از گذشت ۳ ماه، به کانال ۴۹ هزار تومان بازگشت. قیمت دلار با کاهشی چشمگیر، وارد کانال قیمتی پایین‌تر شد و به ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

به نظر می‌رسد که دلار فرمان ریزشی دریافت کرده است. چون بسیاری از افزایشی‌های بازار معتقد بودند که دلار با وجود ورود به کانال ۴۹ هزار تومان چندان‌ در این کانال‌ نمی‌ماند و به سرعت به بالا ۵۰ هزار تومان باز می‌گردد.

اما روند بازار از روز گذشته خلاف اعتقاد آنان را ثابت کرد. دلار از روز گذشته وارد کانال ۴۹ هزار تومان شده و امروز خود را به کف این کانال رسانده‌است.

در بازار ارز تهران امروز پنج شنبه قیمت دلار آزاد ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان شد. بر این اساس، پس از گذشت حدود ۳ ماه، قیمت دلار دلار به کانال ۴۹ هزار تومان باز گذشت.قیمت دلار امروز ۱۸ خرداد ماه به کف کانال ۴۹ هزار تومان رسید و همان کاهش قیمت تاثیر‌ خود را بر قیمت طلا و سکه هم گذاشت. قیمت طلا یک کانال و قیمت سکه هم یک کانال کاهش یافت.. بررسی ها نشان می دهد آخرین باری که سکه امامی در این محدوده به فروش رسیده بود به تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۱ بر میگردد.

نکنه مهم بازار این بود که در شروع معاملات نقدی امروز بانک مرکزی در اطلاعیه از وجود دلار های تقلبی در بازار خبر داد.بانک مرکزی با اشاره به فروش دلارهای تقلبی در بازارهای غیررسمی به مردم در این رابطه هشدار داد و از آنان خواست تا برای جلوگیری از به خطر افتادن اموال و دارایی‌هایشان، صرفاً به شعب ارزی بانک‌ها و صرافی‌های مجاز مراجعه کنند.  به نظر می رسد این خبر تا حدودی موجب هراس خریداران ارز از بازار غیر رسمی شد؛ همین امر هم حجم خریدها را کاهشی تر کرد.

هاآرتص، نشریه اسرائیلی هم  در گزارشی مدعی شده که مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت چشمگیری داشته است.آن طور که در این گزارش آمده مقامات اسرائیلی می گویند انتظار می رود ظرف چند هفته آینده تهران و واشنگتن به توافق برسند. معامله گران می گفتند این خبر هم احتمالا کفه ترازوی کاهشی ها در بازار را تا حدودی سنگین تر کند. 

از امروز تا شنبه ۲۰ خرداد ماه بازار ارز تعطیل است و تنها کانال‌های تلگرامی قیمت دلار فردایی را اعلام می‌کنند. قیمت دلار فردایی هم فعلا در کانال‌ها کاهشی است و دو پله‌ تا ورود به کانال ۴۸ هزار تومان فاصله دارد.

برخی از کارشناسان اقتصادی‌ منتظر ریزش بیشتر قیمت دلار هستند. آنها معتقد بودند اگر دلار نتواند خود را در محدوده بالا ۵۰ هزار تومان حفظ کند، ریزش بیشتر قیمت در راه است و راه برای کاهش قیمت بیشتر باز می‌شود.

البته به گفته این گروه، این ریزش موقتی است و ادامه آن به تغییر سیاسی بزرگی مانند توافق برجام نیاز دارد واگرنه قیمت‌ها به روال قبل بر می‌گردد.

بررسی اخبار سیاسی هم نشان می‌دهد که هنوز جای امیدواری برای توافق وجود دارد و ممکن است این خبر مثبت ظرف روزهای آینده به بازار برسد و دلار را ارزانتر کند. اما اگر بازار سیگنال اصلی را دریافت نکند، باید منتظر برگشت قیمت دلار بود.

امروز اگرچه نرخ دلار در بازار غیررسمی کاهش معناداری را ثبت کرد اما در بازار رسمی قیمت دلار نوسان کاهشی محدودی را ثبت کرد. 

قیمت دلار توافقی امروز پنجشنبه ۱۸ خرداد تا ساعت ۱۱ و نیم ۴۲ هزار و ۹۰ تومان اعلام شد. درمقایسه با ظهر چهارشنبه که دلار توافقی ۴۲ هزار و ۱۵۰ تومان ارزش داشت، نرخ اسکناس آمریکایی ۶۰ تومان کاهش پیدا کرده درعوض شاهد افزایش ۲۰ تومانی قیمت یورو بودیم.

قیمت یورو امروز به‌شکل توافقی ۴۵ هزار و ۸۰ تومان است. براساس نرخ‌های اعلام شده از سوی بازار متشکل ارزی برای خریداران ارز خدماتی قیمت یورو امروز ۴۵ هزار و ۳۰ تومان است و دلار با نرخ ۴۲ هزار و ۸۰ تومان عرضه می‌شود.

دربازار امروز در کنار دلار، قیمت تتر هم ریزش کرد. بررسی ها نشان می دهد قیمت تتر به تومان بیش از ۶۰۰تومان دیگر کاز ارزش خود را از دست داد. و به پایین ترین سطح خود از اواخر فروردین ماه رسید. 

قیمت طلا جهانی در زمان نگارش این گزارش در محدوده 1950 دلار به فروش رسید که نسبت به عصر دیروز در حول و حوش 6 دلار پایین آمده بود.

 قیمت‌ طلا که تا پیش از این در محدوده دو میلیون و ۶۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در نوسان بود امروز رکورد‌ کاهشی جدیدی ثبت کرد و به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. این کمترین قیمت طلا در چند ماه گذشته است.

قیمت سکه امامی‌ هم که در چند ماه گذشته همواره بالای ۳۰ میلیون بود، پله وله کاهش یافت و امروز ۱۸ خرداد ماه به کانال ۲۷ میلیون تومان وارد شد. قیمت سکه امامی ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. این رقم نشان‌دهنده کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه ظرف ۲۴ ساعت گذشته است. از ابتدای‌ هفته جاره تاکنون قیمت سکه حدود ۹ درصد کاهش یافته است.

قیمت سکه بهار آزادی هم با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش به ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید که بیشترین میزان کاهش قیمت در میان سکه‌های موجود در بازار را ثبت کرده است.

قیمت نیم‌ سکه هم به ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. این فلز زرد هم ۴۰۰ هزار تومان از قیمت خود را از دست داده است. قیمت ربع سکه هم به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

 


 

ارسال نظر

پربازدیدترین