|
| کد مطلب: ۱۱۴۹۹۱
لینک کوتاه کپی شد

نشست شورای حکام از امروز آغاز می شود؟/ چه سیگنالی به اقتصاد ایران داده خواهد شد؟

دور جدید نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پانزدهم خرداد (امروز) در وین آغاز می‌شود.

نشست شورای حکام از امروز آغاز می شود؟/ چه سیگنالی به اقتصاد ایران داده خواهد شد؟

 در این نشست که تا روز جمعه ادامه دارد طیف مختلفی از مسائل هسته‌ای و موضوعات اجرایی آژانس، در دستور کار قرار دارد.

بنابراین مهمترین خبر برای بازارهای مالی در روزهای آینده تصمیمات این نشست و تعیین تکلیف موضوع برجام است. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند احتمال از سرگیری مذاکرات برجامی تا نوامبر سال آینده و تا آغاز انتخابات آمریکا، بعید است.

به اعتقاد آنها توافق با ایران می‌تواند برای دموکرات‌ها در کاخ سفید هزینه و حاشیه بسیار زیادی داشته باشد. بنابراین با توجه به نزدیکی انتخابات در آمریکا، آمادگی برای مذاکره وجود ندارد.

به نظر می‌رسد در هفته‌های گذشته رویکرد مسئولان کشور نسبت به تعامل با سایر کشورها دوستانه بوده است. همچنین با آزادی زندانیانی که مناقشات زیادی در سال گذشته بر سر آنها بود، می‌توان دورنمای دستاوردهای نشست شورای حکام برای کشور را مثبت ارزیابی کرد.

به نظر می رسد دیدار نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با نماینده‌ای از ایران در سازمان ملل و گفت‌وگوهای مستقیم درباره تعیین تکلیف پرونده هسته‌ای ایران از مسیر دیپلماتیک، می‌تواند آغاز دوباره‌ای برای روند مساعد مذاکرات برجام باشد.

بنابراین برای روزهای باقیمانده از سومین هفته خردادماه باید منتظر اخبار زیادی در حوزه سیاسی باشیم و بدون شک مسیر این اخبار در روزهای آینده روند قیمت دلار در بازار آزاد را تعیین می‌کند.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین