|
| کد مطلب: ۱۱۲۷۲۷
لینک کوتاه کپی شد

قیمت هر کیلو گندم اعلام شد

مناقشه سر افزایش قیمت گندم همچنان ادامه دارد. قیمت گندم و قیمت خرید توافقی هر کیلو گندم ۱۵ هزار تومان تعیین شده است. تعیین و اعلام قیمت گندم توسط شورای قیمت‌گذاری برای سال ۱۴۰۲ در حالی است که برخی از اعضای این شورا با قیمت گندم موافق نیستند. قیمت گندم مبنای قیمت‌گذاری برای ۳۲ قلم کالا در کشور است.

قیمت هر کیلو گندم اعلام شد
منبع: ايسنا |

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: خرید گندم از کشاورزان خوزستانی از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن گذشت.

تورج نوروزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در گفتگویی رسانه‌ای با بیان این مطلب که برداشت محصولات پاییزه در استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: تا کنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بیش از ۶۳۷ هزار و ۲۱۷ تن گندم از مراکز خرید به سیلوهای استاندارد داخل و خارج استان حمل و ارسال شده است.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان همچنین به خرید گندم بذری در استان اشاره و تصریح کرد: علاوه بر این میزان گندم نان خریداری شده در استان تا کنون بیش از ۴۰ هزار تن گندم بذری در طبقات مختلف نیز از کشاورزان خریداری شده است.

نوروزی گفت: تا کنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان به صورت علی الحساب و از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم کار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را همچون سال‌های قبل به نحو احسن انجام داده و استان خوزستان همچنان پیشتاز تولید گندم کشور باشد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت گندم و قیمت خرید تضمینی گندم توضیحاتی ارائه کرد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: گندم مبنای قیمت‌گذاری برای ۳۲ قلم کالا در کشور است و تعیین قیمت غیرکارشناسی‌، بدون توجه به ابعاد آن، افزایش قیمت در سایر کالاها را به دنبال خواهد داشت.

سید محمد آقامیری، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی گندم گفت: بر اساس قانون اصلاح شده مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹، قیمت‌گذاری برای محصولات کشاورزی به شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی واگذار شده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: برای این منظور جلسات مختلفی با حضور اعضا و ناظر شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی که نماینده مجلس در این شورا است، تشکیل شد و در نهایت برابر قانون، قیمت‌ گندم مصوب شد.

به گفته سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، اگر ناظر مجلس شورای اسلامی ابلاغ کند که این روند دچار خدشه شده و یا این که مورد قبول نبوده و غیرقانونی است، قطعا ما نیز مراتب قانونی مد نظر ناظر مجلس را انجام می‌دهیم، البته تاکنون مکاتبانی مبنی بر غیرقانونی بودن قیمت‌گذاری گندم دریافت نشده است.

بنابر اعلام وزارت جهادکشاورزی، وی افزود: بر اساس قانون، شورایی برای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی تشکیل شده است، این شورا بر اساس خرد جمعی صلاحیت قانونی برای قیمت‌گذاری دارد و تصمیمات این شورا پس از تصویب، ابلاغ و قابل اجراست.

 آقامیری در پایان افزود: گندم مبنای قیمت‌گذاری برای ۳۲ قلم کالا در کشور است و تعیین قیمت غیرکارشناسی‌، بدون توجه به ابعاد آن، افزایش قیمت در سایر کالاها را به دنبال خواهد داشت.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: هر کیلوگرم گندم امسال طبق آخرین اعلام رسمی ۱۵ هزار تومان در مراکز خرید از کشاورزان استان تحویل گرفته می‌شود.

سیدحسن رضوی، مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی  اظهار کرد: پیش‌بینی این است که امسال حدود ۱۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان تحویل مراکز خرید دولتی شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی افزود: کوتاه کردن دست دلالان و واسطه ها، حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی از اهداف دولت در زمینه خرید تضمینی گندم بوده و ماموریت شرکت‌های تعاون روستایی رشد تولید و افزایش بهره وری و کاهش هزینه تمام شده تولید روستاییان و کشاورزان بر پایه مشارکت آنان است.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی بیان کرد: هدف دولت از خرید تضمینی گندم حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی بوده و از ۱۷ مرکز خرید گندم استان ۱۵ مرکز خرید از تشکل‌های تحت نظارت تعاون روستایی استان هستند.

رضوی با اشاره به تجهیز  این مراکز، ادامه داد: مراکز خرید تعاون روستایی در دورترین نقاط روستایی مراکز تولید گندم نیز تجهیز و آماده سازی شده است.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی از تحویل نزدیک به ۱۰ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی استان در سال زراعی گذشته خبر داد و یادآور شد: امیدواریم با آگاهی رسانی‌های انجام شده و حمایت از کشاورزان، خرید گندم طی امسال افزایش یابد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین