|
| کد مطلب: ۱۱۲۰۹۰
لینک کوتاه کپی شد

بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۵۵ روستای ‌بلوچستان با حضور رئیس جمهور

​همزمان با سفر رئیس جمهور و وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان، طرح آبرسانی به ۱۵۵ روستای منطقه بلوچستان واقع در جنوب این استان با جمعیت ۶۶ هزار نفر به طور رسمی افتتاح شد.

 بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۵۵ روستای ‌بلوچستان با حضور رئیس جمهور
منبع: تسنیم |

همزمان با سفر  سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان، طرح آبرسانی به 155 روستای منطقه بلوچستان واقع در جنوب این استان با جمعیت 66 هزار نفر به طور رسمی افتتاح شد.

این طرح‌ها در 19 شهرستان استان در قالب 7 مجتمع آبرسانی و 26 پروژه، از محل طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اعتبار 291 میلیارد تومان اجرا شده است.

حجم عملیات انجام شده برای این تعداد روستا، شامل 422 کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه توزیع در اقطار 90 تا 500 میلیمتر، 12 حلقه چاه با ظرفیت 122 لیتر بر ثانیه، احداث 8 باب مخزن ذخیره با حجم دو هزار مترمکعب و 10 باب ایستگاه پمپاژ است.

با بهره‌برداری از این تعداد روستا، شاخص آبرسانی استان با 1.6 درصد ارتقا به عدد 72.6 درصد رسید. "پسابندر"، به عنوان اولین روستای نوار ساحلی در جنوب شرقی‌ترین نقطه کشور که فاقد هرگونه تأسیسات آبرسانی بود با اجرای 36 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع از محل آب‌شیرین‌کن به آب پایدار متصل شد، آبرسانی به این روستا با توجه به جایگاه استراتژیک آن از جمله پروژه‌های شاخص‌ این افتتاحیه بوده است.

با حمایت دولت سیزدهم و همت وزارت نیرو، تا مین آب پایدار و رفع تنش آبی از روستاها، در اولویت کار قرار گرفت و در همین راستا برای رفع محرومیت و تأمین آب پایدار 1751 روستای استان با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، قراردادی به ارزش چهار هزار و 830 میلیارد تومان منعقد شد.

اجرای بیش از سه هزار و 500 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و احداث 150 هزار مترمکعب مخزن ذخیره، بخشی از اقدامات برنامه‌ریزی شده در راستای تامین آب و یا رفع تنش آبی این تعداد روستا در قالب طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو است.

به گزارش تسنیم، از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون 224 روستای استان سیستان و بلوچستان آبرسانی و یا رفع تنش آبی شده‌اند.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین