|
| کد مطلب: ۱۱۰۷۱۶
لینک کوتاه کپی شد

نقشه راه بورس هفته آینده، فردا مشخص می شود

​فردا چهارشنبه به عنوان آخرین روز کاری هفته می‌تواند برای حمایت یا عدم حمایت در این سطح (اندیکاتور RSI ) مهم باشد و نقشه راه هفته آینده، فردا چهارشنبه مشخص خواهد شد.

نقشه راه بورس هفته آینده، فردا مشخص می شود

در جریان معاملات امروز بازار سهام حدود یک هزار میلیارد تومان پول حقیقی‌ها از بازار  بورس  خارج شد که در مقابل روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری رقم ناچیزی محسوب می‌شود. 

در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری (17 و 18 اردیبهشت ماه 1402) به ترتیب حدود 3 هزار و 100 میلیارد تومان و 2 هزار و 650 میلیارد تومان پول حقیقی‌ها از بازار خارج شد تا در نهایت خالص خروج پول‌های حقیقی با احتساب روز جاری از بازار  بورس تهران  به رقم نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان برسد.

تا همه آنچه که حقیقی‌ها در نیمه اول اردیبهشت ماه برای ورود به بازار رشته کرده بودند در یک روز پنبه کنند و تنها ورود 6 هزار میلیارد تومانی فروردین ماه سال 1402 به عنوان تنها رکورد خوب ورود پول‌های حقیقی به بازار بورس ثبت شود.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه گفت: « وام مسکن  به ۵۵۰ میلیون تومان می‌رسد. پیشنهاد افزایش وام بانک مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان در شورای عالی پول و اعتبار حال بررسی است و احتمالا تصویب می‌شود.»

وزیر اقتصاد نیز گفت: بسته‌ای در ابتدای سال برای اقدام و عملیات جهت امور اجرایی در مهار تورم تهیه شد و بانک مرکزی، وزرات اقتصاد و  سازمان برنامه و بودجه  در این زمینه هماهنگ شدند و کلیات بسته که حاوی ده جزء بود تصویب شد که ۶۰ درصد از بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی مختص بانک‌های غیردولتی است.

از همین رو رئیس کل بانک مرکزی در جلسه علنی مجلس اعلام کرده است که از ابتدای سال تا به امروز بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار ارز تخصیص یافته که ۶ میلیارد و ۷۳۸ میلیون دلار آن تامین شده و به حساب افراد ریخته شده است.

رییس مجلس هم در این خصوص اعلام کرد که از دید مجلس، مسئولیت ارزی کشور و  قیمت سکه  در بازار و حفظ  ارزش پول ملی  از ماموریت‌های ذاتی بانک مرکزی است.

باقری ،معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در سالروز خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با اشاره به این که اجرای  برجام  هنوز امکان‌پذیر است، نشان دادن اراده سیاسی لازم از سوی شرکای غربی توافق را لازمه آن دانست و عنوان کرد «هیچ فرصتی همیشگی نیست.»

شاخص بورس تهران پس از سقوط دو روز اخیر خود که بیش از 230 واحد از ارزش خود را از دست داد در جریان معاملات روز جاری با افت 8 هزار و 500 واحدی همراه شد که نسبتا به روزهای پیشین می‌تواند گفت که نوسان کوچکی بوده است. در بازار امروز بانک ملت از  گروه بانکی  و نمادهای  فولاد  و فخوز از  گروه فلزات اساسی  توانستند تاثیرات مثبتی را روی شاخص بورس تهران داشته باشند.

اما از منظر تکنیکالی که به شاخص بورس تهران نگاه می کنیم اندیکاتور RSI  شاخص بورس تهران ظرف دو روز کاری به محدوده 50 واحدی رسید و افت بیش از 45 واحدی را تجربه کرده بود. این اندیکاتور در روز های گذشته در محدوده‌های 95 واحدی در حال نشان دادن هیجان بیش خرید بود و حالا به میانه‌های خود رسیده است.

از سویی تعدادی از اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه که به رسیدن  شاخص کل  به محدوده‌های 2 میلیون و200 هزار واحدی اشاره می‌کردند، شاهد این موضوع بودند که  شاخص  بورس امروز  در یک قدمی این محدوده قرار گرفت و با استقبال خوب خریداران که سمت حقوقی آن کمی بیشتر بود توانست بعد از نیم ساعت ابتدایی شروع بازار روند مثبتی را به خود بگیرد و از افت بیشتر جلوگیری کند.

حالا خط روند صعودی اندیکاتور RSI  برای شاخص بورس تهران می تواند برای اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه حائز اهمیت باشد تا با حمایت احتمالی ایجاد شده در این اندیکاتور بتوانند اهداف بالاتر را براسی شاخص بورس تهران در نظر بگیرند.

فردا چهارشنبه به عنوان آخرین روز کاری هفته می‌تواند برای حمایت یا عدم حمایت در این سطح (اندیکاتور RSI ) مهم باشد و نقشه راه هفته آینده، فردا چهارشنبه مشخص خواهد شد.

کلشاخص اندیکاتور RSI  در جریان معاملات دو روز گذشته بازار از محدوده 95 واحدی تا 50 واحدی افت را تجربه کرده است

 

ارسال نظر

پربازدیدترین