|
| کد مطلب: ۱۱۰۴۹۱
لینک کوتاه کپی شد

پژمان نوزاد، صدرنشین فهرست سرمایه‌ گذاران Midas Seed فوربز 2023 شد

پژمان نوزاد، هم‌بنیان‌گذار Pear VC موفق شد در جایگاه نخست فهرست برترین سرمایه‌گذاران مرحله بذری 2023 قرار بگیرد.

پژمان نوزاد، صدرنشین فهرست سرمایه‌ گذاران Midas Seed فوربز 2023 شد
منبع: دیجیاتو |

مجله فوربز فهرست جدید برترین سرمایه‌گذاران مرحله بذری موسوم به فهرست Midas Seed را برای سال 2023 به‌روز کرد و در صدر آن نام یک ایرانی دیده می‌شود: « پژمان نوزاد »، بازیکن سابق تیم جوانان استقلال که سال‌ها پیش به اروپا و بعد آمریکا رفت و به سرمایه‌گذاری مشغول شد.

در فهرست Midas Seed که برای دومین‌بار از سوی فوربز منتشر می‌شود، نام 25 سرمایه‌گذار برتر در جهان دیده می‌شود. پژمان نوزاد پارسال در رده دوم این فهرست قرار گرفته بود، اما امسال توانسته در  جایگاه نخست  برترین سرمایه‌گذاران مرحله بذری قرار بگیرد.

پژمان نوزاد بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری  Pear VC  است و اخیراً عواید زیادی از عرضه اولیه شرکت‌هایی مثل  DoorDash  و  DropBox  داشته است. در رده‌های بعدی این فهرست به ترتیب نام «گری تن» از Y  Combinator ، «آنا فنگ» از  ZhenFund ، «بنجامین لینگ» از  Bling Capital  و «دیوید فرانکل» از  Founder Collective  دیده می‌شود.

پژمان نوزاد

در فهرست امسال Midas Seed نام چهار سرمایه‌گذار جدید هم دیده می‌شود: « لری لی » از Amino Capital، « آنیل رانادیو » از Soma Capital، « کریس هاوارد » از Fuel Capital، « جیلی رانان » از Cyberstarts.

مجله فوربز برای ارزیابی و رده‌بندی این سرمایه‌گذاران، شرایط آن‌ها را از طریق ارزش سرمایه‌گذاری‌هایشان بررسی می‌کند. برای مثال، عرضه عمومی سهام یا فروش شرکت‌ها با مبلغی بیشتر از 50 میلیون دلار، یا ارزش‌گذاری شرکت‌های خصوصی با مبلغی بالغ بر 100 میلیون دلار یک مزیت ویژه محسوب می‌شود.

به‌علاوه، قراردادهایی برای فهرست Midas Seed حائز اهمیت‌اند که ارزش آن‌ها از زمان آغاز سرمایه‌گذاری  سه برابر  شده باشد. از طرف دیگر، بازیگرانی که در مراحل چندگانه وارد سرمایه‌گذاری می‌شوند، و سرمایه‌گذاران فرشته (Angel Investors) در این رده‌بندی قرار نمی‌گیرند.

فهرست Midas Seed یک رده‌بندی مبتنی بر داده است که از طریق بررسی مجموعه‌ای از اطلاعات عمومی و داده‌های شرکتی تنظیم می‌شود. در رتبه‌های پنجم تا دهم نام «رابرت نلسن» از ARCH Venture Partners، «بن سان» از Primary Venture Partners، «راشما سوهونی» از Seedcamp، «اد سیم» از bolstart ventures و «لری لی» از Amino Capital دیده می‌شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین