|
| کد مطلب: ۱۰۹۵۸۳
لینک کوتاه کپی شد

سانتافه ایرانی؛ ۶۰۰ میلیون تومان!

دو روز قبل وزیر صمت از خودروی جدید ایران خودرو رونمایی کرد؛ ریرا یک کراس اور که برخی می‌‌گویند قرار است با سانتافه رقابت کند. اما قیمت ریرا چقدر است؟

سانتافه ایرانی؛ ۶۰۰ میلیون تومان!
منبع: تجارت‌نیوز |

ریرا یک خودروی شاسی‌بلند است که بر اساس پلفترم IKP۱ توسعه پیدا کرده است. مدیران ایران‌خودرو می‌گویند ریرا یک خودرو لوکس و مدرن است که با توجه به تجهیزات و استانداردهایی که دارد، قابلیت رقابت با برترین خودروهای روز اروپا و اسیا را دارد.

ریرا یک خودروی شاسی‌بلند کوچک و جمع‌وجور است. تصاویر این خودرو نشان می‌دهد که جثه و ظاهر این خودرو شبیه پژو ۲۰۰۸، نیسان جوک و سیتروئن C3-XR است.

ریرا از چه زمان به بازار می‌آید؟

کراس اور ریرا به مرحله تولید رسیده و قرار است به زودی روانه بازار کشور شود. به گفته وزیر پیشین صمت اوایل سال ۱۴۰۲ می‌توان منتظر بود که این کراس‌اور تولید شود و به بازار بیاید.

قیمت ریرا چقدر است؟

هنوز قیمت این خودرو مشخص نیست. اما قبل از این مدیرعامل ایران خودرو گفته بود خودروی ریرا با قیمت حدود ۶۰۰ میلیون تومان عرضه می‌شود! اما با توجه به توضیحاتی که درباره این خودرو داده می‌شود، بعید است قیمت این خودرو حتی در کارخانه ۶۰۰ میلیون تومان باشد.

برخی این خودرو را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه می‌کنند. پس با توجه به اینکه قیمت پژو ۲۰۰۸ حدود یک میلیارد است، بسیاری معتقدند قیمت ریرا هم کمتر از یک میلیارد نیست و برخی قیمت آن را تا یک میلیارد و ۳۰۰ هم تخمین زده‌اند.

البته عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو به تجارت‌نیوز گفت: احتمال دارد این خودرو قیمتی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان داشته باشد.

مشخصات فنی کراس اور ایرانی

راس اور جدید ایران خودرو، محصولی در سگمنت B یا کلاس خودروهای کوچک است. پس از همین حالا باید K125 را جایگزین ایرانی برای پژو 2008 فرانسوی بدانیم.

ایران خودرو هرچند از پلتفرم IKP1 خود برای کراس اور K125 استفاده کرده اما ظاهرا قرار نیست موتور تنفس طبیعی EC5 را روی آن نصب کند چراکه می‌گویند این خودروی جدید، فقط با موتور TC7 پلاس تولید می‌شود.

موتور TC7 پلاس نسخه بهبودیافته EF7 توربوشارژ است که استاندارد آلایندگی یورو 5 دارد. این موتور برای اولین‌بار، روی دنا پلاس توربو اتومات نصب شده ولی ایران خودرو می‌خواهد از آن، برای سورن پلاس توربو و حتی نسخه‌های گران‌تر سدان K132 هم استفاده کند.

پس از اطمینان از وجود موتور TC7 پلاس در کراس اور K125 ایران خودرو، می‌توان با اطمینان گفت که گیربکس اتومات این کراس اور، همان گیربکس جدید DAE است که از پاییز 1399 ابتدا روی رانا پلاس نصب شده و سپس دنا پلاس 6 دنده، تارا اتوماتیک و سایر محصولات جدید ایران خودرو نیز قابل سفارش شده است.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین