|
| کد مطلب: ۱۰۶۲۹۸
لینک کوتاه کپی شد

افزایش تمایل سرمایه گذاران به طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۰۴۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

افزایش تمایل سرمایه گذاران به طلا
منبع: همشهری |

نرخ سود اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا کاهش یافته و ارزش دلار پس‌از انتشار گزارش مربوط به افزایش قیمت تولیدکننده در ماه گذشته در آمریکا و همچنین افزایش تقاضا برای مزایای بیکاری در این کشور پایین آمده‌است. این گزارش نشان می‌دهد سیاست‌های مالی سخت‌گیرانه فدرال رزرو طی یک‌سال گذشته تأثیر منفی بر اقتصاد آمریکا داشته است.

 این اطلاعات اقتصادی احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را افزایش داده و تمایل سرمایه‌گذاران به طلا را بالا می‌برد.

 به‌علاوه، قیمت مصرف‌کننده در آمریکا افزایش چندانی در ماه مارس نداشته چون هزینه بنزین پایین آمده‌، اما قیمت بسیار بالای اجاره خانه فشار تورم را همچنان در سطح بالایی حفظ کرده‌است.

 تحلیلگران عقیده دارند شرایط فعلی در آمریکا یعنی احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره و تورم بالاتر از حد انتظار به نفع طلا خواهد بود.

 بسیاری از سیاستمداران آمریکا از توقف افزایش نرخ بهره خبر داده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند مشکلات اخیر به‌وجودآمده در بخش بانکی، اقتصاد آمریکا را وارد رکود می‌کند.

 تمایل به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن معمولاً در زمان بی‌ثباتی‌های اقتصادی و مالی افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر، پایین آمدن نرخ بهره تقاضا برای این فلز گرانبها را به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده بالا می‌برد.

 قیمت نقره امروز با ۰.۵۸ درصد افزایش به ۲۶ دلار و ۸ سنت رسید. پلاتین هم با ۰.۵۰ درصد افزایش ۱۰۵۷ دلار و ۵۵ سنت معامله می‌شود.

 

 

ارسال نظر

پربازدیدترین