|
| کد مطلب: ۱۰۳۷۱۰
لینک کوتاه کپی شد

قول وزیر صمت برای ثبت نام خودرو قسطی/ علت گرانی خودرو، تورم 10سال پیش است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اردیبهشت امسال مجددا ثبت نام خودرو داریم، گفت: برای تحقق شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید، برنامه زیادی داریم که جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

قول وزیر صمت برای ثبت نام خودرو قسطی/ علت گرانی خودرو، تورم 10سال پیش است
منبع: فارس |

او گفت: ما از اواسط امسال به تعادل عرضه خودرو خواهیم شد و توصیه می کنیم که به سمت قیمت خودروهای کاذب نروند.

وزیر صمت گفت: سازوکار نوبت‌دهی به جای قرعه‌کشی جایگزین شده است و تمام کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند، خودرو می‌گیرند؛ ما نیمه دوم سال فروش اقساطی خودرو را برگزار می‌کنیم

فاطمی امین اظهار داشت: دو تورم وجود دارد یکی مصرف کننده که عموم مردم با آن سر و کار دارند و تورم بعدی تورم تولید کننده است در بخش معدن تورم این بخش در تابستان ۱۴۰۰ حدود ۱۱۶ درصد بوده و در پاییز سال گذشته به ۲۵ درصد رسیده است و در صنعت ساخت کالا در تابستان ۱۴۰۰ در مجموع تورم تولید کننده ۸۰ درصد بود که در پاییز سال گذشته به ۳۴ درصد رسید که این موضوع نیز حاکی از آن است که کاهش تورم تولید کننده می تواند بر کاهش تورم مصرف کننده اثرگذار باشد.

وی افزود: در خصوص تورم مصرف کننده در بخش پوشاک نیز کاهشی بوده است و در اواخر سال گذشته از میانگین تورم کشور کمتر بوده است.

فاطمی امین بیان داشت: در حوزه رشد تولید براساس آمار منتشر شده بیش از دو برابر کل اقتصاد در بخش صنعت  رشد داشته ایم و تورم مصرف کننده در بخش ما کمتر از کل کشور بوده است.

وزیر صمت اظهار داشت: مهمترین کار امسال ما تنظیم تداوم این روند است که ۸ درصد رشد اقتصادی رشد داشته باشد.

وی اظهار داشت: دو برنامه متناسب با شعار سال داریم که یکی مهار تورم و رشد تولید است که این دو برنامه را هفته آینده منتشر می کنیم و همه علاقمندان می توانند این برنامه ها را مطالعه و نظرات را به ما منتقل کنند و ما نیز از نظرات آنها استفاده خواهیم و در نهایت گزارش کار به آنها ارائه خواهیم کرد.

وزیر صمت در رابطه با افزایش افسار گسیخته قیمت خودرو گفت که این موضوع هم مربوط به تورم ۱۰ سال گذشته است و افزود: در بخش خودرو چندین چالش وجود دارد که قبلا هم در یک برنامه ای از من سوال شد و گفتم که بله مافیا داریم، چهار سال نیز کاهش تولید داشته ایم و تقاضای انباشته شده داشته ایم و در سال ۱۴۰۱ تولید نسبت به سال قبل از آن  ۳۹ درصد افزایش داشته و تولید به یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه رسیده است لذا در خودرو با مشکل کمبود عرضه مواجه بودیم.

وزیر صمت با بیان اینکه مجددا در اردیبهشت امسال ثبت نام خودرو داریم، گفت: خودروسازان برای امسال وعده تولید ۲ میلیون دستگاه خودرو داده اند اما ما روی عدد ۱.۷ میلیون دستگاه حساب می کنیم.

ارسال نظر

پربازدیدترین