|

امام جمعه اردبیل: اشتباه کردیم به خانه ها گاز دادیم

کیهان به نقل از آیت الله حسن عاملی امام جمعه اردبیل نوشت: همین الان در ترکیه شب‌ها در خانه چراغ روشن نمی‌کنند بلکه از نور تلویزیون استفاده می‌کنند؟ آنها برق دارند اما روشن نمی‌کنند چون برق بسیار گران است .

یک متمول و پولدار اردبیلی می‌گفت اخیراً در استانبول به منزل پسرم رفته بودم دیدم پسرم وارد حمام شد ولی سریعاً بیرون آمد گفتم تو در اردبیل حمام که می‌روی به این زودی‌ها خارج نمی‌شوی! چرا این‌جا فوراً خارج شدی؟ گفت پدر! این‌جا آب گرم یک نرخ دارد آب سرد یک نرخ دارد برق یک نرخ دارد این‌جا سهل انگاری در مصرف آب و گاز نمی‌شود کرد.

یک تاجر ترک می‌گفت ما با گاز سه اجاق گاز خانگی شما ایرانی‌ها در ترکیه کارخانه راه می‌اندازیم! یک تاجر چینی در بندرعباس گفت ما گاز را به کارخانه می‌بریم نه خانه، شما اشتباه کردید گاز را به خانه‌ها بردید روسیه بزرگ‌ترین کشور گازدار با موتور خانه مرکزی گرمایش شهرها را تامین می‌کند در هیچ خانه‌ای گاز وجود ندارد .
در هلند در شب‌ها خانه‌ها با شمع روشن می‌شود با اینکه هلند یک کشور ثروتمند و کوچک است اما قیمت برق را پایین نمی‌آورد اگر ایران باشد می‌گویند دولت برای همه ما شام غریبان درست کرده است! اما آنها این‌گونه فکر نمی‌کنند چون می‌خواهند ثروت کشور خودشان را حفظ کنند. اخیراً در اخبار آمده بود که یک دولت اروپایی برای کاهش مصرف انرژی شارژ تلفن همراه و استفاده از وسایل برقی شخصی مثل کتری برقی را در ادارات ممنوع کرد.

 

شناسه خبر: ۹۳۷۵۰

ارسال نظر

پربازدیدترین