|

سپاه پاسداران:

۲ فروند نفتکش یونانی در آبهای خلیج فارس توقیف شد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی به دلیل ارتکاب تخلف در خلیج فارس خبر داد .

کد مطلب : 88868

 روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه امروز (جمعه) 2 فروند نفتکش یونانی را به دلیل تخلفات انجام گرفته در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس توقیف کرد.

تسنیم نوشت: رسانه‌های منطقه جمعه شب از توقیف دو نفتکش یونان توسط نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس خبر داده بودند.

شبکه المیادین به نقل از منابع رسانه‌‌ای گزارش داد که گارد ساحلی ایران دو نفتکش « Delta Poseido» و « Prudent Warrior» را در اقدامی تلافی جویانه و در واکنش به توقیف نفتکش ایران در سواحل یونان توقیف کرده است.

بر اساس این گزارش این اقدام در سواحل بندر لنگه و عسلویه صورت گرفته است.

در پی توقیف یک نفتکش ایرانی توسط دولت یونان و در اختیار دادن نفت آن به آمریکایی‌ها، ایران تصمیم به اقدام تنبیهی علیه این کشور گرفته است.

همچنین پیشتر کاردار سفارت سوئیس به دلیل مصادره شدن محموله نفت این نفتکش توسط آمریکایی‌ها به وزارت خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به دولت آمریکا ابلاغ شد.

دولت یونان چند روز پیش بر خلاف پروتکل‌های کشتی‌رانی و دریانوردی بین‌المللی اقدام به توقیف یک کشتی‌ نفتکش ایرانی کرده بود.

خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز به نقل از نیروی دریایی آمریکا گزارش داد که در حال بررسی و تحقیق بر روی گزارش‌هایی است که گفته میشود ایران اقدام به توقیف دو نفتکش با پرچم یونان کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین