|
لینک کوتاه کپی شد

سه شغل جذاب مربوط به فناوری در سال ۲۰۲۳

این روزها جهان در دوران رکود اقتصادی به سر می‌ برد، بسیاری از مردم جهان به این خاطر تحت فشار مالی قرار دارند و بسیاری از کارمندان و کارگران هم نگران این هستند که نکند در نتیجه‌ این اتفاقات، شرکت‌ هایی که در آن‌ها مشغول کار هستند تعدیل نیرو کنند. اما با این حال هنوز هم کارهایی هستند که می‌شود با فراگیری و کسب مدارک معتبر در آن زمینه‌ ها، آینده‌ی روشنی داشت.

سه شغل جذاب مربوط به فناوری در سال ۲۰۲۳

معمولا شغل هایی که در زمینه‌  فناوری یا فناوری اطلاعات هستند، زیاد تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار نمی‌ گیرند. خصوصا آن دسته از افرادی که در زمینه‌ هایی نظیر هوش مصنوعی، امنیت سایبری و سرویس‌ های ابری فعالیت می‌ کنند. چون دنیای فناوری در حال حاضر روی این فناوری‌ها می‌ گردد و قطعا کسب مهارت در این زمینه‌ ها نمی‌ تواند غیرمنطقی باشد. پیش‌بینی می‌شود در مقایسه با سال ۲۰۲۲، هزینه‌ های پرداختی در زمینه‌ فناوری اطلاعات با رشدی ۵۱ درصدی در سال ۲۰۲۳ روبرو شود و به رقم سرسام‌آور ۴٫۵ تریلیون دلار برسد.

شغل‌ هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم فقط مربوط به فناوری هستند و باید برای فراگیری آن‌ها حتما علاقه و علم لازم را در این زمینه داشته باشید.

امنیت سایبری

اگرچه دیگر محدودیت‌ های کرونایی وجود ندارد و کاربران بسیاری از کارهای خود را به صورت حضوری انجام می‌ دهند اما شیوع این بیماری راه جدیدی از ارتباط را به کاربران معرفی کرده و آن هم ارتباط آنلاین است. پیش از شیوع این بیماری هم چنین ارتباطی شناخته شده بود و مورد استفاده قرار می‌گرفت اما اکنون بسیار گسترش پیدا کرده چرا که در دوران محدودیت‌های فیزیکی، پتانسیل بالای این شیوه‌ی ارتباطی بیشتر برای مردم روشن شد.

با توجه به توضیحات بالا و شواهد، به نظر می‌ رسد بازار همچنان عطش زیادی برای جذب نیروی کار در زمینه‌ی امنیت سایبری داشته باشد. اما باید بدانید برای ورود به این حوزه نیازمند است با انواع مشاغل مربوط به آن آشنایی داشته باشید.

طراحی UX/UI

 UI مخفف عبارت User Interface Design به معنای رابط کاربری است اما در طرف مقابل UX مخفف عبارت User Experience Design به معنای تجربه‌ کاربری است. بنابراین شما با کسب مهارت در این دو حوزه می‌ توانید دو شغل مختلف در زمینه‌ی فناوری داشته باشید.

فناوری بازاریابی

فناوری بازاریابی یکی از جذاب‌ترین و پرتقاضاترین شغل هایی است که  همین حالا هم می‌توانید با کسب علم در این زمینه در شرکت‌ های بزرگ مشغول کار شده و کسب درآمد کنید. بازاریابی به صورت کلی به هرگونه پلتفرمی گفته می‌ شود که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد محصولات خود را به فروش برسانند. شغل فناوری بازاریابی در واقع از دو بخش تشکیل شده، فناوری و بازاریابی. در حال حاضر که شرایط به صورت مداوم در حال تغییر است، بازاریابان با کمک فناوری می‌توانند برخلاف روش‌های سنتی، بدون زحمت زیاد و با روشی نوین و جذاب، محصولات خود را به فروش برسانند.

شناسه خبر: ۹۳۹۰۴

ارسال نظر

پربازدیدترین