|
لینک کوتاه کپی شد

کارت زرد دوباره در انتظار وزیر ارتباطات

نماینده تهران اعلام کرد اگر وزیر ارتباطات تا ۲۴ بهمن رضایت مجلس را در امور روی زمین مانده مثل افزایش کیفیت اینترنت جلب نکند باز هم کارت زرد می‌گیرد.

کارت زرد دوباره در انتظار وزیر ارتباطات
منبع: خبرآنلاین |

روز گذشته در حالی که وزیر ارتباطات تازه با یک کارت زرد از مجلس بیرون آمده بود، مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت که مهلت‌ سه ماهه وزیر برای امور روی زمین مانده مثل توسعه شبکه ملی اطلاعات رو به پایان است و اگر رضایت مجلس را جلب نکند این موضوع باز هم به صحن ارجاع می‌شود و وزیر تذکر می‌گیرد.

سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه وزیر ارتباطات به مجلس رفته بود تا به سوالات بعضی نمایندگان درباره علت کاهش شدید سرعت اینترنت و اقدامات انجام شده برای توسعه شبکه ملی اطلاعات پاسخ دهد. رضاخواه در آن جلسه با ارجاع به سایت اسپیدتست از جایگاه پایین ایران در رده‌بندی سرعت اینترنت ثابت گفته و از عقب‌ماندگی در این زمینه انتقاد کرده بود.

در نهایت زارع‌پور با توضیحاتی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، اقدامات در زمینه توسعه فیبر نوری و روند پیشرفت شبکه ملی اطلاعات توانست رضاخواه را به صورت مشروط راضی کند. رضاخواه همان موقع گفته بود که برای رفع مشکلات کسب‌وکارها سه ماه به وزیر فرصت می‌دهد که شرایطی فراهم کند که هم شبکه ملی اطلاعات تقویت شود و هم امکان فعالیت کسب‌وکارهای داخلی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های داخلی تسهیل شود.

حالا آن مهلت سه ماهه رو به پایان است و به نظر می‌رسد که این نماینده از نتیجه راضی نیست. او گفته ممکن است وزیر ارتباطات دوباره کارت زرد بگیرد: «انتظار داریم که طی مدت زمان سپری شده کیفیت اینترنت افزایش و شبکه ملی اطلاعات توسعه پیدا کند. اگر تغییرات در این بخش ها پیرو مهلت داده شده رخ ندهد قطعا مجلس مجددا به این موضوع ورود کرده و پیگیری ها را ادامه خواهد داد. بنابراین اگر وزیر ارتباطات به تعهدات خود در این بخش عمل نکند قطعا در صحن مجلس کارت زرد خواهد گرفت.»

شناسه خبر: ۹۴۹۳۳

ارسال نظر

پربازدیدترین

Additionally, paste this code immediately after the opening tag: